Roketsan, Dünyanın İlk 100 Savunma Sanayii Firması Sıralamasında Yükselişini Sürdürüyor

Defense News dergisi tarafından her yıl bir önceki yılın savunma satışları baz alınarak yayınlanan “Defense News Top 100” listesinde Roketsan, savunma sanayii cirosunu %39 oranında artırarak geçen yıl 96 olan sıralamasını 89’a yükseltti.

Dünyanın en prestijli savunma sanayi listesi olarak kabul edilen Defence News Top 100’e Roketsan, 2017 yılında 98’inci sıradan girdiğinden beri sıralamadaki istikrarlı yükselişini devam ettiriyor.

Roketsan Genel Müdürü Selçuk YAŞAR, şirketin sıralamasını millî bir başarı olarak değerlendirdi ve ekledi: “Roketsan olarak bu yıl dünyanın ilk 100 savunma sanayii firması sıralamasında bulunan 5 Türk firmasından biri olmanın gurur ve mutluluğunu duyuyoruz. 2700’ü aşan kalifiye personelimiz, yenilikçi yaklaşımımız, AR-GE ve uzaya bağımsız erişim için yürüttüğümüz çalışmalar ile millîleşme ve uluslararası sektördeki konumumuzu güçlendirme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Gelecek yıllarda da, geliştirmekte olduğumuz yüksek teknolojili millî ürünlerimiz sayesinde savunma sanayiine daha büyük katkıda bulunarak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.”

Tam listeyi görmek için lütfen tıklayın: https://people.defensenews.com/top-100/