Roketsan Raytheon İş Birliği Mükemmeliyet Ödülü İle Devam Ediyor

Roketsan ve Raytheon, Patriot Programı kapsamında başarı ile tamamlanan üç farklı projenin ardından, 16 Mayıs 2018 tarihinde Patriot GEM-T Hava Savunma Füzesi Kontrol Bölümü Üretimi için imzaladıkları yeni sözleşme ile 2009 yılından beri sürdürdüğü stratejik ortaklıklarına devam edecektir.

Raytheon tarafından 2009 yılından beri sekiz yıl üst üste “Tedarikçi Mükemmeliyet Ödülü” ile ödüllendirilen Roketsan, 2017 yılı içerisinde gösterdiği performans nedeniyle Raytheon tarafından dokuzuncu defa aynı ödüle layık görülerek, 2. defa 4 Yıldız kategorisinde ödül almıştır.

Raytheon firması, müşteri ihtiyaçlarını aşan üstün hizmet ve çözüm ortaklığı sağlayan tedarikçileri belirlemek için her sene Tedarikçi Mükemmeliyet Ödülü programını yürütmektedir. Bu kapsamda ödül adayları, genel kalite ve zamanında teslimat dahil olmak üzere belirli kriterlere göre değerlendirilmektedir. Roketsan, Raytheon firması tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 4 Yıldız Mükemmeliyet Ödülünü almaya hak kazanan 55 firmadan birisidir.

2017 Tedarikçi Mükemmeliyet Ödülü 17 Mayıs 2018’de ABD Boston’da yapılan bir törenle Raytheon IDS Başkan Yardımcıları Sn. Steve Murphy ve Sn. John Bergeron tarafından Roketsan Genel Müdür Yardımcısı ve OES Grup Başkanı Sn. Hayri TORUN ve Patriot CSA Programı Proje Lideri Sn. Anıl Karaçay’a takdim edilmiştir.

Raytheon firması tarafından verilen bu prestijli ödüle 9. kez layık görülmek, Roketsan’ın müşterisine istenilen kalitede ve zamanında ürün teslim etme yükümlülüklerini yerine getirmesinin ve uluslararası projelerde gerçekleştirdiği başarının önemli bir göstergesidir.

“Patriot GEM-T Hava Savunma Füzesi Kontrol Bölümü Üretimi” için dünyada onaylı tek kaynak olan Roketsan, ayrıca “Raytheon Öncelikli Patriot Tedarikçisi” durumundadır.